REKLAMA
Znaleziono 7988 wyników
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności podpisane
Przedstawiciele pięciu dolnośląskich gmin podpisali 24 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności. W bieżącym roku powstanie ich w sumie 17, a w roku 2024 ma powstać kolejnych 13. Sygnatariuszami podpisanych w tym dniu umów są gminy Jaworzyna Śląska, Sobótka, Lubań, Strzegom oraz Milicz.
Czynsze za wynajem powierzchni magazynowych w Polsce i Europie będą rosłyartykuł
Pokaż artykuł
Czynsze za wynajem powierzchni magazynowych w Polsce i Europie będą rosły
Czynsze za najlepsze powierzchnie magazynowe i logistyczne w Europie wzrosły w minionych 4 kw. o 10,4 proc. W najbliższym czasie trend wzrostowy stawek czynszowych utrzyma się pomimo spowolnienia aktywności najemców i wzrostu liczby pustostanów. W pierwszych trzech miesiącach 2022 r. stopa pustostanów w Polsce wzrosła do 6,2 proc.
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM+WIZUALIZACJE]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Dworzec Metropolitarny w Lublinie oficjalnie otwarty! [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dworzec Metropolitarny w Lublinie oficjalnie otwarty! [FILMY+ZDJĘCIA]
Dworzec Metropolitarny w Lublinie został oficjalnie otwarty. Nowoczesny obiekt to główny element złożonego, kompleksowego przedsięwzięcia, jakim jest Zintegrowane Centrum Komunikacyjne powstające w stolicy województwa lubelskiego. Zlokalizowany w centralnej części miasta, razem z towarzyszącą infrastrukturą jest węzłem komunikacyjnym łączącym transport miejski, regionalny i ogólnokrajowy. Będzie to także jeden z najbardziej ekologicznych tego typu obiektów w Polsce. Za projekt odpowiada uznana pracownia Tremend.
Doceniono najlepszą architekturę i wnętrza – nagrody Property Design Awards 2024 oraz RenOwacja 2024 przyznaneartykuł
Pokaż artykuł
Doceniono najlepszą architekturę i wnętrza – nagrody Property Design Awards 2024 oraz RenOwacja 2024 przyznane
Jak co roku, podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień 4 Design Days, przyznano nagrody Property Design Awards honorujące najlepszą architekturę, wyjątkowe wnętrza oraz ich twórców. Statuetki wręczono 25 stycznia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz pierwszy rozdano także nagrody w ramach plebiscytu RenOwacja, wyróżniającego inwestycje polegające na modernizacji energetycznej budynków.
Budowa nowego dworca Olsztyn Główny powoli zbliża się do końca [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego dworca Olsztyn Główny powoli zbliża się do końca [FILMY+WIZUALIZACJE]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Rynek biurowy w Polsce dostosowuje się do nowych realiów artykuł
Pokaż artykuł
Rynek biurowy w Polsce dostosowuje się do nowych realiów
Popyt na biura utrzymuje się na wysokim poziomie, ale w budowie jest najmniej powierzchni od kilkunastu lat. Rynek nieruchomości biurowych ulega coraz większym zmianom.
Dwaj kolejni, wielcy światowi giganci zainwestują na Dolnym Śląsku. Wybrali małą gminęartykuł
Pokaż artykuł
Dwaj kolejni, wielcy światowi giganci zainwestują na Dolnym Śląsku. Wybrali małą gminę
Kolejne dwie znane, światowe marki zainwestują na Dolnym Śląsku. I to niemal w tym samym czasie i w jednym miejscu. Globalny, amerykański potentat z branży e-commerce Amazon i wielki europejski koncern, niemiecki Bosch. Na lokalizację swoich najnowszych, olbrzymich inwestycji wybrali województwo dolnośląskie i małą gminę Dobromierz w powiecie świdnickim.
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Nowe przedsięwzięcie pozwoli tej znanej polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne. Dzięki nowej inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy w tym liczącym 9 tysięcy mieszkańców mieście. Mlekovita to obecnie firma o zasięgu globalnym – jej produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach.
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Grupa Unibep.
Stellantis rozpoczął produkcję modelu Jeep Avenger 4xe w zakładzie w Tychachartykuł
Pokaż artykuł
Stellantis rozpoczął produkcję modelu Jeep Avenger 4xe w zakładzie w Tychach
Zakład samochodów osobowych Stellantis w Tychach uruchomił 28 marca produkcję Jeepa Avengera 4xe z napędem na cztery koła, a jako pierwszy został wyprodukowany egzemplarz z ekskluzywnej serii specjalnej The North Face Edition, która powstanie w limitowanej liczbie tylko 4 806 egzemplarzy, nawiązującej do wysokości góry Mont Blanc, najwyższego szczytu w Europie. Jeep Avenger 4xe łączy ponadczasowy wygląd i możliwości terenowe Jeepa z bardziej ekologicznym napędem na wszystkie koła i zaawansowaną technologią, zapewniając niezrównane wrażenia z jazdy. Z kolei edycja specjalna nawiązuje do idei odkrywania i eksploracji, odzwierciedlając wartości obu marek.
Via Baltica w Polsce w całości dwujezdniowaartykuł
Pokaż artykuł
Via Baltica w Polsce w całości dwujezdniowa
Od 2 października ruch na obwodnicy Łomży w ciągu S61 odbywa się dwiema jezdniami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do użytku jezdnię w stronę Suwałk. Tym samym cały międzynarodowy korytarz transportowy Via Baltica od Warszawy do Budziska (o długości 310 km) jest już drogą dwujezdniową.
Via Baltica niemal gotowa. GDDKiA oddała do ruchu odcinek łączący S61 z S8artykuł
Pokaż artykuł
Via Baltica niemal gotowa. GDDKiA oddała do ruchu odcinek łączący S61 z S8
Droga ekspresowa S61 ma już ponad 200 z docelowych 220 kilometrów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do ruchu przedostatni odcinek od Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa. Tym samym w budowie całej S61 została już tylko 13-kilometrowa obwodnica Łomży, której przejezdność po jednej jezdni osiągniemy w połowie przyszłego roku.
Wielka chińska inwestycja w Polsce na terenie poradzieckiego lotniska [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka chińska inwestycja w Polsce na terenie poradzieckiego lotniska [WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka chińska inwestycja przemysłowa w Polsce. Koncern Kingfa, światowy lider w produkcji ekologicznych, biodegradowalnych tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w najważniejszych gałęziach przemysłu, przyjaznych dla środowiska tworzyw sztucznych, który wykorzystywany jest w branżach: AGD, motoryzacyjnej i elektronicznej, buduje fabrykę w południowo-zachodniej części Polski. Koszt inwestycji to ponad ćwierć miliarda złotych.
W Krakowie trwa rewitalizacja dawnego zabytkowego kościoła św. Jadwigi i kamienicy przy ulicy Stradomskiej [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie trwa rewitalizacja dawnego zabytkowego kościoła św. Jadwigi i kamienicy przy ulicy Stradomskiej [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Małopolski, w kamienicy przy ul. Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku powstaje Stradom House – pierwszy w Polsce, ekskluzywny hotel należący do Autograph Collection Hotels by Mariott. Zacznie przyjmować gości w III kwartale 2022 roku.
Gigant branży gamingowej Keywords Studios zwiększa zatrudnienie w Katowicach i przenosi się do Global Office Parkartykuł
Pokaż artykuł
Gigant branży gamingowej Keywords Studios zwiększa zatrudnienie w Katowicach i przenosi się do Global Office Park
Keywords Studios, gigant branży gamingowej, zajmie niemal 9,3 tys. mkw. w jednej z wież biurowych Global Office Park w Katowicach. To jedna z największych jak do tej pory transakcji najmu na rynku biurowym w 2022 roku.
Firma branży technologicznej Infopulse inwestuje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Firma branży technologicznej Infopulse inwestuje w Gdańsku
Gdańsk pozyskał kolejną globalną firmę. Tym razem swoje centrum dostaw otworzy w tym mieście Infopulse – firma z branży technologicznej związana, m.in. z transformacją cyfrową firm z różnych sektorów (w tym przemysłu i finansów), cyberbezpieczeństwem, czy badaniami i rozwojem.
Pedet – nowatorski koncept restauracyjny we wrocławskiej Renomie w 100 proc. wynajętyartykuł
Pokaż artykuł
Pedet – nowatorski koncept restauracyjny we wrocławskiej Renomie w 100 proc. wynajęty
W czwartym kwartale tego roku, Globalworth, właściciel i zarządca Renomy, otworzy Pedet – nową strefę gastronomiczno-kulturalną we wrocławskiej Renomie. Miejsce, którego nazwa nawiązuje do wieloletniej historii Powszechnego Domu Towarowego, zaoferuje siedem konceptów gastronomicznych, które dostarczą niezwykłych doznań kulinarnych. Centralnym miejscem nowej przestrzeni będzie bar z wydzieloną strefą na wydarzenia kulturalno-artystyczne i muzykę na żywo.
Łódzka Manufaktura szykuje spektakularne otwarciaartykuł
Pokaż artykuł
Łódzka Manufaktura szykuje spektakularne otwarcia
Pierwszych 6 miesięcy 2022 roku okazało się dla branży retail ponownie dużym wyzwaniem. Choć głównym z nich nie była już pandemia, na horyzoncie szybko pojawiły się nowe przeciwności – wybuch wojny w Ukrainie i stale rosnąca inflacja. Manufaktura, mimo trudnych warunków, poradziła sobie z panującą sytuacją gospodarczą i pierwszą połowę bieżącego roku zamyka znaczącym wzrostem zarówno obrotów, jak i frekwencji.
REKLAMA